Apple Etkinlikleri Nasıl Oluyor?

  • 3 yıl önce
  • 3Dakika
  • 748Sözcük
  • 86Görüntülenme

APPLE ETKİNLİKLERİ NASIL OLUYOR?

Apple ile yeni yolculuklara doğru…

Bildiğiniz üzere, Apple yediden yetmişe herkesin kullandığı popüler bir teknoloji markası. Çok kısa bir zaman önce Bağdat Caddesine açtığı devasa, mağazayla kullanıcıların sürekli uğradığı bir merkeze dönüştü. Mimarisinden, dizaynına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Daha mağaza açılmadan, büyük bir güruh kapıda bekliyordu, içimden bir ses şunu dedi: “Buraya çok önemli bir mağaza açılıyor.” Doğruymuş. Yıllardır orası boştu, demek Apple içinmiş.

YENİ APPLE MAĞAZASI

Mağaza ilk açıldığı zaman inanılmaz bir kuyruk vardı, tabi o kuyruk şimdilerde biraz azalmaya başladı. Mağaza gerçekten çok büyük. Ayrıca sadece alışveriş yapmak için kurgulanmamış, istediğiniz gibi orada vakit geçirip çalışabilirsiniz. Çalışma masalarını değerlendirmek oldukça yararlı.

Tabi o arada, ürünlerden gözünüzü alabilirseniz… İnsanın bazen bir şey satın almadan evine dönmesi biraz zor.

İçeride kendinizi, gerçekten çok farklı bir dünyaya gelmiş gibi hissediyorsunuz, çünkü kafanızdaki teknoloji hayali orada sizinle birlikte! Kafanızda kendinize sanal bir yer oluşturuyorsunuz, fiziki varlığınızı unutup, ambiyansla beraber astral seyahate çıkıyorsunuz.

Bu bile bazen yeterli. İnsan mutsuz olduğunda, oraya uğrayıp kendini tatmin edebilir. Buraya kadar her şey gerçekten büyüleyici ama asıl büyüleyici olan Apple’ın yaptığı eğitim etkinlikleri. Bu etkinlikler tamamen ücretsiz, ancak etkinliğe gelmeden önce yerinizi rezerv ettirmeniz gerekiyor.

Apple

APPLE ETKİNLİKLERİ

Apple etkinlikleri 1 saat sürüyor, en güzel tarafı da oldukça yararlı oluşları. Etkinliklerden şu şekilde haberim oldu: Mağazayı gezerken, uzmanlardan biri etkinliklerimiz var katılmak ister misiniz diye sordu, ben de değerlendirmek isterim dedim ve ilk etkinliğe katıldım. Etkinliğin adı “Sanat Laboratuvarı: Eğlenceli Portreler”. Etkinlikte önce ProCreate programı hakkında bilgi verildikten sonra, size verilen ipadlerle sanatsal bir tasarım oluşturuyorsunuz ve sonra onu animasyona dönüştürüyorsunuz. Etkinlikle en fazla 4-5 kişi oluyor ve beraber oldukça eğlenceli vakit geçiriyorsunuz. Bence herkes denemeli. İlgi alanınız hangi yöndeyse, o alandaki etkinliğe katılabilirsiniz. Ben Procreate programını sürekli kurcalayıp, mesleğimden ötürü dijital çizime meraklı olduğum için tercihimi o yönde kullandım.

Burada amaç sadece eğlenmek, kimse sizi yapamadınız diye kınamayacak, o yüzden dilediğiniz kadar özgür olabilirsiniz. Korkmadan yapın. Anlatan uzman arkadaşlar da oldukça ilgili ve yardımsever.İsterseniz kendi ipad veya telefonunuzu götürebilirsiniz, ama o ürünler zaten size etkinlik başlamadan evvel veriliyor.

APPLE ETKİNLİKLERİ VE YAŞADIĞIM DENEYİM

Etkinlikte çok enteresan bir deneyim yaşadım, onu da paylaşayım. Yanımdaki katılımcı yaptığım çalışmaya bakıp tablo gibi oldu, çok güzel yaptınız dedi, çok mutlu oldum, çünkü kendimi sanatın kollarına bırakmıştım, kötü de olsa önemli olmazdı. Önemli olan ruhumun huzur dolmasıydı. Eğer bir şeyi severek yaparsanız, o karşınızdaki insana da sirayet eder. Kendisi yapamadığı için çok üzüldüğünü söyledi, ben de yardım ettim, direkt olarak motive oldu ve yaptığını paylaştı. Bazen korku insanı sindiriyor, ama bu bariyeri aşmak için her daim limitsiz olmalıyız.

Diğer katıldığım etkinlikler ise; Kodlamayı Keşfedin: Swift Playgrounds ile Tanışın ve Videoyu Keşfedin: iMovie Kullanmaya Başlayın.

Basit ve kolay bir video kurgusu veya güzel bir video hazırlamak için İMovie tam biçilmiş kaftan, üstelik ücretsiz! Eğer komplike bir şey yapmayacaksınız, diğer programlara para vermeye gerek yok, hele ki ekonominin dibe vurduğu dönemde!

İnsan artık zor şeylerden çok yoruldu, basit ve pratik bir şekilde işini halletmek istiyor, aslında bu insanın en doğal hakkı, zira zor bir çağda yaşıyoruz, ileri daha da zorlaştırmaya hiç gerek yok.

Eğer siz de etkinliklere katılmak isterseniz, Apple’ın sitesindeki Today At Apple’dan etkinliklerin tarihlerine bakabilirsiniz. https://www.apple.com/tr/today/

Apple etkinlikte yaptığım çalışma

Apple

https://www.instagram.com/arzucevikalpart/

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın