Adsense ödeme hesaplarından biri iptal edildi sorunu

 • 2 yıl önce
 • 3Dakika
 • 682Sözcük
 • 62Görüntülenme

Adsense hesabı ve ödemeler 

Kısa süre önce AdSense’te ayrı YouTube ödeme hesapları oluşturuldu ve artık *YouTube dışı ödemeler* için etkin olmayan Adsense hesapları iptal ediliyor. 

Yeni ödeme kullanıcı ara yüzünün bir parçası olarak, onlara ihtiyacı olmayan (yani, AdSense’i yalnızca YouTube kanalları için kullanan ve AdSense veya AdMob gibi başka bir ürünü olmayan) yayıncılar için AdSense profilleri kaldırıldı.

YouTube ödeme profilinizin etkin kalacağından ve kanalı para kazanma için normal şekilde kullanmaya devam edebileceğinizden emin olabilirsiniz. Bu, iptalin YouTube’un değil, yalnızca AdSense ödeme profilini etkilediği anlamına gelir.

Konuyla ilgili olarak; birçok YouTube kanalı sahibi, Google Adsense içindeki ödeme hesaplarından birinin kapatıldığını belirten bir mesaj aldı.

Mesaj şu şekildeydi: “Google AdSense ile ilişkili “…” ödeme hesabınız kısa süre önce iptal edildi.

Bakiyeniz ₺20,00 tutarından fazlaysa iptal edilen ödeme hesabının son ödemesini bir sonraki fatura döneminde alacaksınız. ₺20,00 tutarından az olan ödemeler işleme alınmaz. Google AdSense ile ilişkili olan, etkin durumdaki diğer ödeme hesapları bu durumdan etkilenmeyecektir.

Teşekkürler.

Google AdSense Ekibi”

Aslında bu ödeme ile ilgili bir sorundur. Birçok kişi AdSense hesabının tamamen askıya alındığını düşünüyor ve bildiğiniz gibi AdSense hesabı içinde iki ödeme hesabı var. Youtube kazanç hesabı ve web sitesi kazanç hesabı. Birçoğu, AdSense hesabında bir sorun olduğuna veya hesabın kalıcı olarak askıya alındığına inanıyor. Bu yüzden, bu kapatma işleminin Adsense hesabının tamamının değil, Adsense hesabı için yapılan hesap ödemelerinden birinin kapatılması olduğu yönündedir. Yalnızca etkin olmayan hesap askıya alındı, ancak kanala bağlı etkin ödeme hesabı düzgün çalışıyor.

Daha net ifadeyle; Adsense normalde web siteleri oluşturup reklam verenlerin reklam gelirlerini elde ettikleri bir platformdu. Youtube para kazanma işine girince bu AdSense üzerinden bağlandı ve bir hesap açıp YouTube kazançlarını oraya gönderdiler. YouTube ve AdSense web sitesi bağlantısı ikiye bölündü.

Ödeme kısmının Adsense ayarlarında Youtube hesabı ve Adsense hesabı ikiye ayrılıyor ve Youtube’u alıp aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Kapalı taraf, sitenin pasifte kullanılmayan gelir tarafıdır.

Böylece pasif olarak kapanmaması için kapatıldı. Youtube’da kanal gelirlerini etkileyen bir durum söz konusu değildir.

Adsense ödeme hesabınız

Adsense ödeme profiliniz hakkında

Ödeme hesabınız önemli bilgiler içerir (geliriniz, işlem geçmişiniz, ödemelerinizi nasıl aldığınız vb.). Burada bakiyenizi görebilir, bir ödeme yöntemi ekleyebilir ve ödeme ayarlarınızı yönetebilirsiniz. Ödeme hesabınız, ödeme profiliniz aracılığıyla AdSense hesabınıza bağlanır.

YouTube içerik oluşturucuları için AdSense

AdSense hesabınız yeni YouTube için AdSense açılış sayfasını içeriyorsa, YouTube kazançlarınıza ayrılmış bir ödeme hesabınız vardır. AdSense ve YouTube üzerinden para kazanıyorsanız, iki ayrı ödeme hesabınız olur (her ürün için bir tane). AdSense ve YouTube ödeme hesaplarınız bağımsız olarak gelir üretir. Her ödeme hesabı için:

 • Kazançlarınız ödeme yöntemi seçim eşiğine ulaştığında bir ödeme yöntemi seçersiniz.
 • Kazançlarınız ödeme eşiğine ulaştığında size ödeme yapılır.
Adsense ödeme hesabınıza erişin
 1. AdSense hesabınıza giriş yapın.
 2. Ödemeler Ödeme Bilgileri’ne tıklayın.

İpucu: Ödeme hesapları arasında geçiş yapmak için açılır menüyü tıklayın, ardından başka bir ödeme hesabı seçin.

Adsense hesabı

Google Platin Product Expert

Google Platin Ürün Uzmanı

Youtube kanalıma abone olmak için takipte kalın.
 
 
 1. Arzu Hanım çok net ve açıklayıcı bir yazı olmuş. İlginiz ve emekleriniz için şahsım adına çok teşekkür ederim. Eminim pek çok youtube içerik üreticisi açısından da faydalı olmuştur. Saygılarımla …

  0
  0

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın