Kaliteli ve büyülü tatilin tek adresi

  • 2 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1327Sözcük
  • 88Görüntülenme

Yazın otel aramaktan çok mu yoruldunuz, o zaman sizin için iyi bir haberimiz var, işte karşınızda Rixos Sungate… 

Yıllardır başarısını koruyan Rixos oteller zincirinin bir parçası olan Sungate ilk açıldığı günden beri konaklayanlara huzur dolu anlar vaat ediyor. Bunun en önemli sebebi, arz-talep dengesini koruyarak müşteri memnuniyetini ön plana çıkartıyor oluşunda gizli. Eğer bir otel uzun süredir varlığını sürdürüyorsa, sürekli strateji odaklı düşündüğü ve planlamayı doğru yaptığı içindir.

250.000 m2’lik geniş bir alanda yer alan otel, ihtiyaç ve beklentileri doğru şekilde analiz ederek, hizmet kalitesini sürekli arttırır ve hizmette sınır tanımaz. 2002 yılında faaliyete geçen otelde ufak değişiklikler ve iyileştirmeler söz konusu olmakla beraber, müşteriler her daim el üzerinde tutulur. Konaklayanların otelden üzgün ayrılmalarını istemeyen otel yönetimi, kriz çözme işinde giderek uzmanlaştığından dolayı, sorunlar kısa vadede çözülür.

Bunları otelde bizzat deneyimleme fırsatı bulduğum için kendimi şanslı sayıyorum, çünkü otelin yıllar içinde hep doğru yola evrilmesi otelle olan bağımı kuvvetlendiriyor. İyi ve kaliteden yana olduğum için, kafamdaki konsept değişmiyor, fakat bu yıl gözle görülür bir değişiklik fark ettim.

Rixos Sungate
Yasemin Işık

RİXOS SUNGATE AİLE OTELİ

2012 yılında ‘En İyi Aile’ ödülü ile taçlandırılan Rixos Sungate, artık tamamen aile oteli oldu. Daha önce eğlence oteli olarak anılıyordu ve geceleri geç saatlere kadar eğlenceler devam ediyordu. Otelin Pazarlama Direktörü Yasemin Işık ile yaptığım görüşmede, bu değişikliğin sebebini öğrenip, konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip oldum. Yasemin Hanım konuyu şu şekilde aktardı: “Bir seçim yapmamız gerekiyordu ve aile olgusu ağır bastı, ama eğlenceyi de bir şekilde devam ettirdik.”

Buna ek olarak, kendisi bize çocuklara dair etkinliklerden de bahsetti. Çocukların yaratıcıklarını arttırmak için seramik ve resim atölyeleri kurulmuş. Bu atölyeler hem ailelerin birlikte eğlenceli zaman geçirmelerine hem de festivallere katılmaları adına iyi bir imkân, hatta oldukça bütünleştirici olduğunu da söylemekte fayda var. Umuyorum ki, ileride çocuklara resim çizmeyi öğretirim.

Rixos Sungate Rixie Kulüp’ün sunmuş olduğu bazı etkinlikler;

-Konserler, şovlar ve renkli etkinlikler ve özel şovlar

-Ünlü eğitmenler tarafından verilen Master Class dersleri 

-Ailelerin birlikte keyifli vakit geçirecekleri dans yarışmaları

Görüşmemizdeki bir diğer önemli detay ise; otelin yenilenme durumu. Otelde uzun süredir herhangi bir yapılandırma çalışması olmadı, ama bu kış odalar, ertesi yıl da ana bina yenilenecek. Otel o kadar sağlam ki, yenilikler de yavaş yavaş yapılıyor. 

Aslında otelin bazı odaları yenilendi, ben de yenilenmiş Fransız tarzı odalarda kaldım ve gerçekten çok mutluydum, odadaki deniz manzarası eşliğinde keyifli anlar geçirdim, bunun en önemli sebebi de yalnız başıma tatil yapıyor oluşumdu. İlk defa tek başıma yaz tatili yaptım ve çok eğlendiğimi belirtmemde bir sakınca yok. Otelin pazarlama ve Satış müdürü Uğur Demirelöz ile olan konuşmamda, kendisi de her insanın yalnız başına tatile çıkmasının yenilenmek için verimli olduğunu dile getirdi ve zaman zaman yapmak gerektiğimi ekledi.

Rixos Sungate
Yasemin Işık

 

MİSAFİR İLİŞKİLERİNDE BAŞARILI

Rixos Sungate sağladığı eşsiz otel deneyiminin yanı sıra, misafirlerle iletişim kurduğu ilişkilerde güzel bir başarı sergiliyor. Otelin en çok sevdiğim özelliklerinden biri barmenlerin patenlerle içecek servis ediyor oluşları, bunu daha önce hiçbir otelde görmedim. Her bir detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Eğer yemeği çok seven biriyseniz, otelde aç kalmanızın olanağı yok, çünkü yemek servisi neredeyse 24 saat devam ediyor. Lezzet dereceleri ise oldukça iyi. Herkesin beğenisine ve ağız tadına hitap ediyor. Şu da eksikti diyebileceğiniz şeyleri minimize etmişler, o yüzden sıkıntı çekmiyorsunuz. Otel çok kalabalık, fakat kendinize her zaman bir masa bulabiliyorsunuz, otelde neredeyse 1500’e yakın personel çalışıyor, personeller size tüm samimiyetleriyle servis ediyorlar. Güler yüzlü ve canla başla çalışan personeller bulmak zor. Otelin Genel Müdürü Derya Billur ekibini seçerken belli ki dikkatli davranmış, kendisinin en büyük arzusu sağlığın ve mutluluğun hep bizimle olması.

Otellerde zaten belli başlı isteklerimiz vardır, ama benim için önemli olan otelin her alanında vakit geçirebiliyor oluşum, mesela iskelede yer kavgası yapmadan rahatça şezlong bulabiliyorsunuz, karnınız acıktığında da snack bar’da istediğiniz yemekleri yiyebiliyorsunuz. Yemekhanede yemek istiyorsanız, o da belirli saatler arasında hizmet veriyor. Kilo alacağım diye endişelenmeyin, zira otel çok büyük olduğu için sürekli hareket halindesiniz.

Şayet snack bar’da doymadınız ve yeni bir tat denemek istiyorsunuz, o zaman havuz kenarının karşısında yer alan Uzakdoğu mutfağında çorba içebiliyorsunuz. Burası her gün açık. Ayrıca pasta hanesini de denemenizi tavsiye ederim, tatlı seviyorsanız ağzınız tatlanır.

Bu yıl otelde çok farklı ülkeden misafirler vardı, misafirlerden biri eşi öldüğünden beri bu otele tek başına geliyormuş. Vazgeçilemeyen bir otele dönüşmesi takdire şayan.

OTELİN AVANTAJI

Bana kalırsa otelin en büyük avantajı, gelen müşterileri tam anlamıyla tatmin etmek, çünkü genellikle otellerde konaklayan kişiler gündüzleri ve geceleri dışarı çıkıyor, bu müşteri kaybına ve tatminsizliğe yol açıyor, ama otel bunu çok iyi çözmüş. Konaklayanlardan elbette dışarı çıkan vardır; ancak arayışta olmamaları kadar harika bir şey olamaz. Bu yıl tatilimde havalar biraz bozuk olunca ben de otelin karşısındaki çarşıya gittim, kaldığım otelden gelen birçok kişi vardı.

Dışarı çıkınca bile hemen otele dönmek istiyorsanız, bu otelin pastanın en büyük parçasına sahip olduğunu gösterir. Şunun da altını çizmek gerek ki, otel her gün size günün etkinliğini anlatan bir liste veriyor ve kolayca takip edebiliyorsunuz. Gece animasyonlarını mutlaka seyredin, özellikle beğendiğim sultanların dansı oldu, sebebi de daha önce gitmiş olduğum Anadolu Ateşi’nin Sultans of the Dance şovuydu. Bunun dışında, otelin içkilerinin de çok özenle seçilmiş oluşu, konaklayanları sevindiriyor. Gerçekten içkiler geniş yelpazeye sahip, ne isterseniz var, şu ana kadar olmayan bir içkiye denk gelmedim.

Gelelim diğer etkinliklere… The Lands of Legends’ın büyülü kapısının ardındaki dünyayı görmek ve deneyimlemek isterseniz otel size ücretsiz olarak bu hizmeti sağlıyor. Bu etkinliğe şu ana kadar hiç katılmadım, umuyorum ki seneye konakladığımda bu etkinliğe dahil olacağım. Etkinlikte; dünyaca ünlü yerli ve yabancı sanatçıların nefes kesen performansları, dj şovlar, sergiler ve özel konsepte sahip organizasyonlar yer almakta.

Sonuç olarak; Rixos Sungate kafanıza göre tatil yapabileceğiniz, her bir yerinde çok iyi vakit geçirebileceğiniz oldukça lüks bir otel. Sıkılmaya fırsat bulamayacağınızı da belirtmekte yarar var. Eğer kuşları ve kuş seslerini seviyorsanız martılar eşliğinde kendinizi doğanın içinde hissedebilirsiniz.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/arzu-cevikalp/kaliteli-tatilin-tek-adresi-2913751

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın