Gökçe İspi Turan’dan, Beş yıl sonra yeni bir roman: Firiştegân

  • 4 yıl önce
  • 2Dakika
  • 311Sözcük
  • 42Görüntülenme

25 yıl önce, birbirinden esrarengiz dört vaka gerçekleşti. Dört vakada da hamileliklerinin ilk çeyreğinde olan kadınlar bebeklerini kaybetti ve olayın sorumlusu yakalanamadan dosyalar kapandı.

Ve 25 yıl sonra, o dönem Melek Katili ismiyle anılan korkulu rüya bugün tekrar aramızda dolaşıyor. Yakalanması için gereken bütün iplerin de bir emekli polisin elinde olduğu düşünülüyor… Ama… Aması kitabın sayfalarında…

Bakalım; sakin emeklilik günlerinden sonra kendini televizyonların en iddialı öğle kuşağı programında konuk katılımcı olarak buluvermiş Âlim Güntekin, yaşına ve yorgunluğuna rağmen geçmiş yılların intikamını alıp, Melek Katili’ni yakalayabilecek mi? Hayatları darmaduman olmuş gencecik kadınlara derman olabilecek mi?

Gökçe İspi Turan; koşturma dozu yüksek, bulmacası zor bir roman olan Firiştegân’la okuyucusuyla buluşuyor. Üstelik, hamilelik sürecindeki kadınların bu romanı okumasını istemeyecek kadar da iddialı. Firiştegân, The Roman etiketiyle raflarda.

Gökçe Ispi Turan

YAZAR HAKKINDA

Gökçe İspi Turan, Bilgi Üniversitesi’nde ‘Film-TV’ okudu, ardından aynı okulda Cultural Studies Master programına devam etti. Çeşitli yayın organlarında film eleştirileri yazmaya başladı. İletişim danışmanlığı yaptı, reklam metinleri ve ‘Özel Projeler Müdürü’ olarak birçok radyo ve televizyona reklam projeleri yazdı. Sinema, Altyazı, Psikeart, Memlekent dergileri başta olmak üzere çeşitli dergilerde ve Gazeteport.com, 2Kadin.com, hayatadokun.net gibi web sayfalarında, kendi özel köşesinde film analizleri yazdı ve editörlük görevi üstlendi.

Türk Sinemasında Yeni Yönelimler ve Giambattista Vico ve Yeni Bilim’in Temel Kavramları adlı kitaplarda makaleleri yer alan Gökçe İspi Turan, Arabada Kim Var? adlı romanıyla ilk kez okur karşısına çıktı.

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın