Ana sayfa » Gökçe İspi Turan’dan, Beş yıl sonra yeni bir roman: Firiştegân
Haberler

Gökçe İspi Turan’dan, Beş yıl sonra yeni bir roman: Firiştegân

  • 3 sene önce
  • 2Dakika
  • 311Sözcük
  • 24Görüntülenme

25 yıl önce, birbirinden esrarengiz dört vaka gerçekleşti. Dört vakada da hamileliklerinin ilk çeyreğinde olan kadınlar bebeklerini kaybetti ve olayın sorumlusu yakalanamadan dosyalar kapandı.

Ve 25 yıl sonra, o dönem Melek Katili ismiyle anılan korkulu rüya bugün tekrar aramızda dolaşıyor. Yakalanması için gereken bütün iplerin de bir emekli polisin elinde olduğu düşünülüyor… Ama… Aması kitabın sayfalarında…

Bakalım; sakin emeklilik günlerinden sonra kendini televizyonların en iddialı öğle kuşağı programında konuk katılımcı olarak buluvermiş Âlim Güntekin, yaşına ve yorgunluğuna rağmen geçmiş yılların intikamını alıp, Melek Katili’ni yakalayabilecek mi? Hayatları darmaduman olmuş gencecik kadınlara derman olabilecek mi?

Gökçe İspi Turan; koşturma dozu yüksek, bulmacası zor bir roman olan Firiştegân’la okuyucusuyla buluşuyor. Üstelik, hamilelik sürecindeki kadınların bu romanı okumasını istemeyecek kadar da iddialı. Firiştegân, The Roman etiketiyle raflarda.

Gökçe Ispi Turan

YAZAR HAKKINDA

Gökçe İspi Turan, Bilgi Üniversitesi’nde ‘Film-TV’ okudu, ardından aynı okulda Cultural Studies Master programına devam etti. Çeşitli yayın organlarında film eleştirileri yazmaya başladı. İletişim danışmanlığı yaptı, reklam metinleri ve ‘Özel Projeler Müdürü’ olarak birçok radyo ve televizyona reklam projeleri yazdı. Sinema, Altyazı, Psikeart, Memlekent dergileri başta olmak üzere çeşitli dergilerde ve Gazeteport.com, 2Kadin.com, hayatadokun.net gibi web sayfalarında, kendi özel köşesinde film analizleri yazdı ve editörlük görevi üstlendi.

Türk Sinemasında Yeni Yönelimler ve Giambattista Vico ve Yeni Bilim’in Temel Kavramları adlı kitaplarda makaleleri yer alan Gökçe İspi Turan, Arabada Kim Var? adlı romanıyla ilk kez okur karşısına çıktı.

Arzu Çevikalp

Sözcükler ve İzler
Aydınlık günleri bekleyen bir yazar ve düşünür... Analiz eder, araştırır ve adalet arar. İnsan Hakları için canını dişine takar.
Bildiklerini sözcüklerin sihirli dili ile okuyucuya aktarır ve hiçbir zaman mücadeleyi bırakmaz. Kendine karşı farkındalığı geliştiğinden beri kalemi en kuvvetli silahı olmuştur. Edebiyat, sanat, siyaset, psikoloji ve sinema ilgi alanlarını oluşturur. Edebiyat, sanat, ekolojik dönüşüm, sağlık, güzellik, siyaset, psikoloji, sinema, teknoloji ve siber güvenlik ilgi alanlarını oluşturur. Ayrıca Google Adsense Platin Ürün uzmanı ve adsenseturkiye.com.tr yöneticisidir.

Yorum Bırak

Yorum yapmak için tıkla

Sponsorlu Bağlantılar