Ana sayfa » Arzu Çevikalp Hakkında

Arzu Çevikalp Hakkında

Arzu Çevikalp, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukken bale, piyano gibi eğitimlerin yanı sıra cam boyama, seramik ve resim dersleri aldı. Lisans eğitimine Maltepe Üniversitesi – İç Mimarlık ile başlayıp ikinci sınıfta eğitimini yarım bıraktı. Sinemaya, resme ve tasarıma olan tutkusu nedeniyle Yeditepe Üniversitesi – Görsel İletişim Tasarımı lisans bölümünü bitirdi ve yine aynı üniversitede Medya ve İletişim Yönetimi alanında yüksek lisansını yaptı. Sanatla bağı hiç kopmayan Çevikalp, bu alanda da kendini yetiştirdi ve birçok sanat akımıyla haşır neşir oldu. Resimde kusursuzluğu değil bütünlüğü ve derinliği aradı. Canlı renkleri tercih etti. Karl Schmidt – Rottluff, Monet, Dali, Rembrandt, Van Gogh ve Pierre Auguste Renoir, David Hockney, Henri Matisse, Pablo Picasso gibi sanatçılar en sevdiği ressamlar arasında. Şimdilerde Talens, Derwent ve Fabriano markalarının resmi “sanat elçiliği”ni yürütmektedir. Türkçe hariç yedi dil bilen Çevikalp, on beş yıldır sanat alanında köşe yazısı yazmaktadır.  Tasarım ve resim çalışmalarına @arzucevikalpart instagram profilinden ulaşabilirsiniz.

Sanat Anlayışı “Sanat yaraları saran bir ilaçtır”

İçimden geçenleri özgürce ortaya koyarak özgünlüğe doğru yol alıyorum. Kuralım yok, sanatın beni götürdüğü yerdeyim. İzlenimcilik, fovizm ve kübizm akımlarından beslenmeyi çok seviyorum. Seri resimler yapmayı tercih etmediğimden dolayı, tablolarımda alamet-i farikayı yakalamaya çalışıyorum. Ne kadar değişik ve sıra dışı olursa o kadar anlamlı. Her tablonun bir ruhu var ve o ruhu yansıtmaya çalışarak hem derdimi ortaya koyuyor de hem içsel dışavurumu gerçekleştiriyorum. Aslında bir bütün olarak ele aldığım sanat bana yapbozun parçalarını birleştirir gibi hissettiriyor. Bunu yaparken multidisipliner yapıdan uzaklaşmıyorum, çünkü günümüzün sanatsal projelerinde bu yapı gözetiliyor.

Sözün özü, ben sanatsal bir yolculuğa çıktım ve umarım bu yolculuk kalıcı olur.  Tüm çalışmalarımı ve fikirlerimi sizinle paylaşacağım. Umarım faydalı olurum. Değişik fikirlerim ve tekniklerim var. Özgür olmayı seviyorum ve içgüdülerimle hareket ediyorum. Olana bağlı kalmıyorum ve kendi duygularımı katıyorum. Değerli ressamlar ve sanatçılar ile röportajlarımı kaçırmak istemiyorsanız, beni takipte kalın! 

Şu an Üçka Kırtasiye bünyesindeki Derwent&Fabriano&Royal Talens markalarının sanat elçiliğini üstlenmekteyim. En büyük arzum kendi boyalarımı üretmek ve bu yolda benimle olanlara ışık tutmak… 

https://www.uckaltd.com/sanat-elcilerimiz

Sanata ek olarak, Google Adsense Topluluk’ta ürün uzmanlığı yapmaktayım. Teknolojiye olan merakım nedeniyle kendimi Dijital Pazarlama alanında sürekli geliştiriyorum. Son zamanlarda ise pandemik dünyanın bizi içine attığı sanal ortamda siber güvenlik üzerine araştırmalar yapıp eğitim alıyorum. 

Sponsorlu Bağlantılar