Ana sayfa » Arzu Çevikalp Hakkında

Arzu Çevikalp Hakkında

1982 yılında İstanbul’da doğmakla başlayan hayatım, kendimi bilip kalemi elime aldığım anda anlam kazandı. Ancak şiir, deneme ve öykü yazmak bana yetmez oldu. Alanlarımı genişletmek üzere yepyeni türlere doğru yelken açtım. Film eleştirileri, kısa haberler ve diğer muhtelif sinema yazıları bunların en yerinde örnekleridir. Sanırım adımın “Arzu” olmasından ötürü yazı yazmayı arzuluyorum. Çünkü yazmak sonradan edinile gelmiş bir mecburiyet değil doğuştan gelen bir reflekstir. Yazı farklı duygularla ve farklı şekillerde ortaya çıkar. Belli bir tarzı, şekli, kalıpları cümleleri yoktur benim için… Sigara tiryakileri için sigara içmek nasıl bir alışkanlıksa, benim için de içimdekileri kaleme dökmek “sigara” içmekten farksızdır. Diğer bir deyişle sigaranın ucundan çıkan dumandır. Tanımadığımız insanlara kendinizi anlatmanın en güzel yolu yazmaktır. Yazı birçok alan ile bütünleşir. Bu yüzden hayatımın tekdüzeliğini çeşitlendirmek birçok kursa katıldım. Resim, müzik, dans, tiyatro, spor, dijital pazarlama vs… İçlerinden en çok sanat ile ilgili olan eğitimler ilgimi çekti, çünkü öyle bir ortamda büyüdüm.

Yıllar böylece akıp gitti ta ki pandemiye değin… Pandemi gibi zorlu bir süreci nasıl atlatırım diyerek tüm cesaretimi toplayıp resim yapmaya karar verdim. İnsan bazen bazı şeyleri hem geç fark ediyor hem de kısıtlı kaldığı zamanlarda kendinle baş başa kalıyor. Vakitsizlikten elinin tersiyle ittiği işler değer kazanıyor, bazen sanat böyle durumlarda daha baskın hale geliyor. İnsanın içinde uyuyan yetenekleri canlanıveriyor. Siz isteseniz de dur diyemiyorsunuz.

Bir yolculuğa çıktım ve umarım bu yolculuk kalıcı olur.  Tüm çalışmalarımı ve fikirlerimi sizinle paylaşacağım. Umarım faydalı olurum. Değişik fikirlerim ve tekniklerim var. Özgür olmayı seviyorum ve içgüdülerimle hareket ediyorum. Olana bağlı kalmıyorum ve kendi duygularımı katıyorum. Değerli ressamlar ve sanatçılar ile röportajlarımı kaçırmak istemiyorsanız, beni takipte kalın! 

Şu an Üçka Kırtasiye bünyesindeki Derwent&Fabriano&Royal Talens markalarının sanat elçiliğini üstlenmekteyim

https://www.uckaltd.com/sanat-elcilerimiz

Türkiye’de varlığı bilinmeyen su bazlı yağlı boya için de merak ettikleriniz olursa mail aracılığıyla soru sorabilirsiniz. Udemy’den aldığım kursu da tavsiye ederim.

Yazılarımın linki;

Milliyet.com.tr / PembeNar.Com‘daki köşemi de şuradan inceleyebilirsiniz. milliyet.com.tr/ arzu-cevikalp/yasam/pembenar-yazilari 

http://www.haberturk.com/yazar/arzu-cevikalp

Hurriyet Kelebek için ürettiğim yazılar için; http://www.hurriyet.com.tr/arama/#/?page=1&key=arzu%20%C3%A7evikalp&where=/&how=Article,Column,NewsPhotoGallery,NewsVideo&platform=/&isDetail=false

Habertürk Ht Hayat Kültür Sanat yazılarım için; http://hthayat.haberturk.com/liste/arama?ara=Arzu%20%C3%87evikalp

Takip etmek isterseniz instagram adreslerim;

https://www.instagram.com/arzucevikalp/

https://www.instagram.com/arzucevikalpart/ 

ResimLink - Resim Yükle