üsküdar sanat

Üsküdar Sanat’a uğradınız mı?

  • 1 yıl önce
  • 3Dakika
  • 612Sözcük
  • 50Görüntülenme

Eğer siz de benim gibi sanat mağazalarını dolaşmayı seviyorsanız, bugünkü durağımız Üsküdar’da yer alan Üsküdar Sanat…

Sanat alışverişine çıkmadan önce güzel bir plan yapıp malzeme alabileceğimiz yerleri araştırmakla yola koyulmalıyız. Bunu yaparken de şunu göz ardı etmemeliyiz; bazı kırtasiyelerde de sanatsal malzemeler satılmaktadır, ancak daha çok hobi malzemeleridir, daha düşük kalitede ürünler satılmaktadır. Önemli olan kaliteli malzemeleri uygun fiyata almaktır. Aslında sadece sanatsal malzeme satan bir yere gitmek daha doğru olacaktır, tabi burada amacınız ve niyetiniz önemli.

Ekonomik durumu iyi olmayan sanatçılar nerede malzeme uyguna satılıyorsa onları alırlar.

Gelin şimdi Üsküdar’a gidip önce bir Üsküdar turu atıp sonra da sanat mağazasına gidelim ne dersiniz?

Üsküdar kendi halinde insanların yaşadığı bir yer olmakla beraber sahil tarafı çok güzeldir. Samimi ve güler yüzlü işletmeler bulunmaktadır ki, bu şu zamanda insanın arayıp da bulamadığı bir şeydir. Özellikle Telekom tarafına yakın kitap kokusu alabileceğiniz çok güzel bir sahaf var, yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Sanıyorum ki, Telekom’un sokağından yukarı çıkıyorduk. Adını hatırlayamadığım için buraya yazamıyorum. Eğer canınız güzel bir yemek çekerse de, ünlü Kanaat lokantasına gidebilirsiniz, oldukça köklü ve eskidir. Sahil tarafında balık ekmek de güzel olabilir.

üsküdar sanat

Üsküdar her türlü ihtiyacınızı bulabileceğiniz bir yer, daha samimi bir ortamı var ve fiyatlar diğer yerlere oranla uygun.

Üsküdar’ın dar sokaklarında yer alan Üsküdar Sanat da onlardan biri. Küçük bir yer ama içeride hemen hemen her aradığınızı bulmanız mümkün. Pazar yeri ürünleri satışını uygun fiyatla yapan Üsküdar Sanat büyümeye çalışıyor, en iyi tarafı ise erişiminin kolay olması. Yani her yerden ulaşım rahat.

Yalnız yaşadığım ilginç bir deneyimi paylaşacağım. Ürünler için kasada beklerken bir bayan geldi, mürekkep sordu. Fiyatını duyunca çok pahalı dedi, aslında fiyatı oldukça uygundu fakat Üsküdar’ın insanları o konuda biraz farklı, onun da sebebi bakış açıları ve algı farklılıkları. Onlar ekonomik olmaktan yanalar. Ben bu duruma alışık olmasam da, bunu da böylece deneyimlemiş oldum.

Mağazaya girdiğinizde ilk katta sanatsal ve kırtasiye ürünleri yer alıyor, aşağı kata inerseniz de uygun fiyatlı hobi boyalarını bulabilirsiniz. Ürünler güzel yerleştirildiği için de sıkıntı çekmiyorsunuz.

Açıkçası beni en çok sevindiren Raphael ve Roubloff (hem kozmetik hem de sanatsal fırçalar üretiyorlar) marka fırçaları bulmak oldu. Umarım yenileri gelir. Bu fırçaları mutlaka denemenizi öneririm.

Micron kalemlerde ise bulamayacağınız renk yok. Mesela Del Rey Twin Marker gibi uygun fiyatlı markerlara da göz gezdirebilirsiniz. Markerda yeniyseniz ve çok para ödemek istemiyorsanız tercih edilebilir. İnternette dolaşırken metalik yağlı boyalar ararken denk

Eğer sitelerini takip ederseniz oradan da değişik ürünleri görebilirsiniz. Ürünler konusunda destek veren kişi oldukça deneyimli ve bilgili. Ne sorarsanız içtenlikle yanıt veriyor. Aslında burasının kurulması iyi olmuş, çünkü Üsküdar’da yaşayanların da sanat ürünlerine erişmeleri gerek, hatta belki bu yolla farklı ürünleri test ederek sanata daha fazla bağlanırlar.

https://www.uskudarsanat.com/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın