Artech Endüstriyel Pc’ler Makine Sektöründe Verimliliği Artırıyor

  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1122Sözcük
  • 47Görüntülenme

Çizgi Teknoloji Artech™ markalı endüstriyel bilgisayarlarıyla makine imalat sektöründe üretim verimliliğini arttırıyor, maliyet ve enerji kullanımını azaltıyor.

Çizgi Teknoloji Artech™ markalı endüstriyel bilgisayar ürün ve çözümleriyle, birçok sanayi sektöründe olduğu gibi makine imalat sektöründe de üretim verimliliğini arttırıyor, maliyet ve enerji kullanımını azaltıyor.

Firma sektörde faaliyet gösteren makine imalatçılarına, tüketici sınıf PC’lerin tam anlamıyla verimli olamadığı, sıcaklık, toz, nem, titreşim gibi zorlu endüstriyel ortam şartlarında tam performans gösteren ve 7/24 sorunsuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanan Artech marka Endüstriyel sınıf bilgisayarlar sunuyor.

ARTECH ÜRETİMDE KESİNTİ YAŞAMADAN TESLİM EDİYOR

Teknik bilgi ve know-how açısından konuya hakim olarak yerli üretici olmanın avantajından faydalanan Çizgi Teknoloji, sektöre yönelik olarak üretim planlamalarına uygun şekilde, yıllık planlama yaparak, sistematik bir biçimde, üretimde herhangi bir kesintiye veya aksaklığa sebebiyet vermeden ürün tedarikini gerçekleştiriyor.

Endüstriyel Panel PC seçiminde işlemciden sıcaklığa dayanıma, sıvı ve toz korumasından ergonomiye, ekran boyutundan çalışma ortamına uygun montaja ve satış sonrası hizmetlere kadar birçok özelliğe dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Çizgi Teknoloji Endüstriyel Bilgisayar Otomasyon ve Veri Toplama Sistemleri Satış Yöneticisi Eren Şepçi, saha keşif aşamasından satış sonrası desteğe kadar uçtan uca her aşamada müşterilerinin yanında yer alarak doğru ürünün seçilmesine ve tam bir hizmetin verilmesini sağladıklarını söyledi.

ARTECH GÜÇLENDİRİLMİŞ DOKUNMATİK EKRAN TEKNOLOJİSİ

Ağır kimyasal, ağır iş eldiveni kullanımı gibi kullanım şekli ve çevresel şartlar doğrultusunda, müşteri ihtiyaçlarına göre “Rezistif” ve “Kapasitif” olmak üzere iki farklı dokunmatik ekran seçeneği ile dahili Endüstriyel Membran Tuşlu Klavye ve Touchpad seçeneğini de Artech™ Endüstriyel PC serilerinde sunduklarını belirten Eren Şepçi, ürün modellerini şöyle açıkladı:

“Artech™ Endurance Serisi IPC-400 modellerimiz Rezistif Flat Touch, Performance Serisi IPC-700 modellerimiz Kapasitif Multi-Touch ve Ultimate Serisi IPC-600 modellerimiz ise 3mm. darbelere karşı güçlendirilmiş ekranı ile Rezistif ve Kapasitif Flat Touch dokunmatik teknolojisi seçeneklerine sahiptir. Endüstriyel Membran Tuşlu Klavye ve Touchpad seçeneği ise Endurance Serisi IPC-415E modelimiz ile sunulmaktadır.”

Artech

DARBE VE TİTREŞİMLERE DAYANIKLI, UZUN ÖMÜRLÜ

Ürünlerini makinalarda oluşabilecek titreşimlere karşı dayanıklı hale getirebildiklerine dikkat çeken Şepçi, sanayi ve üretim ortamlarında çok sık rastlanan şok, darbe ve titreşime karşı dayanıklılığın ürünün kullanım ömrünü etkileyen oldukça önemli bir kriter olduğunu vurgulayarak bu çerçevede ürünlerinin sağladığı avantajlar hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Artech™ Endüstriyel PC serilerimizin disk sürücüleri, şok emiciler ile yastıklama ve mekanik yalıtım sağlanarak monte edilmiştir. Ürünlerin iç yapısında kullanılan, titreşimden dolayı sürtünmeye maruz kalabilecek kablolar zırh korumalıdır. Tüm soket ve bağlantılar kilitli soketlidir. Bu özellikleri ile Artech™ Endüstriyel PC serilerimizin şok, darbe ve titreşime dayanımları fazla ve çalışma ömürleri uzundur.”

MÜŞTERİ İHTİYAÇLARINA GÖRE ÖZELLEŞTİRİLEBİLEN ÜRÜNLER

Makinalarda genellikle tercih edilen 24V enerji besleme gerilim değerine uygun cihazlar üretebildiklerini kaydeden Şepçi, kendinden klavyeli modelleri ya da buton, askı aparatı gibi çeşitli ürünler sunarak cihazları müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirebildiklerini dile getirdi.

Satın alımdan önce saha keşfi yaparak müşterilerinin üretim tesislerindeki çalışma alanına göre alınacak Panel PC’nin bir kioska veya makinaya gömülüp gömülmeyeceği ya da duvara monte edilip edilmeyeceği konusunda karar verdiklerini aktaran Şepçi, satın alımı yapılan Panel PC’nin bir kioska gömülmesi talebinde ise doğru panel boyutunun ve derinliğinin seçilmesinin önemini vurguladı.

Bu doğrultuda uygun çözümler sunduklarını söyleyen Şepçi, “Artech™ Endüstriyel Kiosklar ile gömülmesini istediğiniz Panel PC’lere uygun çözümler sunmaktayız. Panel PC’niz duvara, standa veya pendant kol üzerine monte edilecekse montajının VESA uyumlu olması önemlidir. Makinalarınız bir Panel PC’nin yüzeye gömülmesini gerektiriyorsa, panel montajı seçeneği olan bir Panel PC seçmeniz gerekmektedir. Tüm Artech™ modellerimiz Panel montaja uygun tasarım ve aksesuara sahiptir.” dedi.

Ayrıca benzer şekilde müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli ekran boyut ve tiplerinde yeni ürünler geliştirebildikleri bilgisini veren Şepçi, “Panel PC’nizin konumlandırılacağı alan, ekranda gösterilmesi gereken bilgi miktarı, bu bilgilerin hangi mesafeden görülebilmesi gibi etkenler ekran büyüklüğü, çözünürlüğü ve oranının seçiminde öne çıkmaktadır. Artech™ Endüstriyel Panel PC serilerimiz 10” / 15” / 17” / 21” TFT ekran büyüklüğü, FullHD’ye kadar ekran çözünürlüğü, 4:3 ve 16:9 ekran oranı seçeneklerine sahiptir.” ifadelerini kullandı.

Eren Şepçi, firmalarının geniş ürün yelpazesinde bulunan seçeneklere göre müşterilerinin istediği IPC, monitör ya da barebone PC olarak da ürün sağlayabildiklerini sözlerine ekledi.

“HEM SATIN ALMADA HEM SATIŞ SONRASINDA İYİ BİR İŞ BİRLİĞİ OLDU”

27 yıllık endüstriyel sistem teknolojileri, yerli üretim tecrübesi, yetkin ve hızlı teknik servisiyle sürdürülebilir, sorunsuz çalışma performansına sahip ürünler sunan firma, Artech™ Endüstriyel Panel PC çözümlerini 3 yıla kadar garanti ve 5 yıla kadar yedek parça temin garantisi ile müşterilerine teslimatını gerçekleştiriyor.

Çizgi Teknoloji ile olan iş birlikleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Durmazlar Makina San. ve Tic. A.Ş. Üretim Uzmanı Ömer Faruk Güner, söz konusu süreçte duydukları memnuniyeti şu cümlelerle anlattı:

“Satın alma sürecinde verilen termine uyma ve bilgi paylaşımı noktasında Çizgi Teknoloji’den kısa sürede dönüşler aldık. Satış Sonrası Hizmetler ekibinin de oldukça çözüm odaklı olması ve hızlı geri dönüş sağlaması konusunda çok memnun kaldık. Herhangi bir problem yaşanması durumunda kalifiye ekibin yaşanan probleme detaylı analizler ile yaklaşarak, problemin temel kaynağına inme çabası ve nokta atışı tespitleri ile müdahale sürecini hızlı ve iyi yönetmeleri bizim için büyük avantaj oldu.”

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın