Google tarafından şımartılmak!

  • 2 yıl önce
  • 2Dakika
  • 513Sözcük
  • 101Görüntülenme

Google Ürün Uzmanlığı programında yükselen ve iyi iş çıkaran uzmanlara hediye gelmesi üzerine kısa bir yazı…

Bir gün önce Google’dan gelen ufak teşekkür hediyesi ile gerçekten çok mutlu oldum, çünkü insanlara yardım ettikçe kendimi yararlı hissediyorum. İnsanlara yardımcı olurken hem güzel insanlar tanıyorum hem de onlardan bir şeyler öğreniyorum. Bu gerçekten paha biçilemez!

Google tarafından takdir edilmek gerçekten çok farklı bir duygu, sebebi de ufacık şeylerle ürün uzmanlarını destekliyor oluşu. Hediyeler aslında birer anı niteliğinde, onlara baktıkça şevkle çalıştığınız saatler aklınıza geliyor, işte bu gününüzün iyi geçmesine vesile oluyor.

Özellikle ücretle çalışılan çoğu yerde, çalışanın huzuru ikinci planda kaldığı için onların mutluluğu adına yeterli çalışmalar yapılmıyor, aksine gereğinden fazla çalışıyorlar, bu da onların sosyalliğinin tamamen yok olmasına neden oluyor. Yani başkası için çalışıyor ve karşılığını alamıyorsunuz.

Şimdi diyeceksiniz ki, Google dünya devi çok büyük serveti var, evet çok doğru; ancak hediyenin serveti olmaz, hediye gönül fethetme eylemidir, en minik şeylerle bile karşınızdaki insanı sevindirebilirsiniz. Hediyeyi kendinizin yapması da dahil!

Google Ürün Uzmanlığı
İşte küçük hediyelerim

Google Ürün Uzmanlığı programı ile sevindirmeyi iyi biliyor

Biliyorsunuz ki, bugünlerde sevinmek oldukça zor, ama siz zoru başararak koşulsuzca insanlara yardım edebilirsiniz. İnsanlarla anlaşmak, uğraşmak, ilgilenmek ve dertlerine çözüm bulmak çok meşakkatli bir iş. Bazen istediğiniz verimi ve saygıyı elde edemiyorsunuz, ama bir elin beş parmağı aynı değil. İçlerinde sizin onlara yardımcı olmanız için bekleyen bir güruh var. Size bağlanıyorlar ve siz de haliyle onlardan kopamıyorsunuz.

Bilginin ücretli olmadığı bir ortamda yer almanın anlamı büyük, çünkü bilginizi isteyerek karşı tarafa aktarıyorsunuz. İşin en güzel tarafı, insanların sorunlarını analiz ederek güzel bir kullanıcı deneyimi raporu oluşturuyor oluşunuz. Bazen benzer, bazen de oldukça farklı sorularla karşılaşıyorsunuz. Sorular sizi aslında araştırmaya itiyor, o sorunu araştırırken de otomatik olarak öğrenip deneyimleme şansı elde ediyorsunuz.

Sözün özü; bilinçli kullanıcı olarak, kullanıcılara çözüm üretecek metotlar geliştirip, onların da bilinçli bir kullanıcı olması adına yol gösteriyorsunuz, kısaca sizin burada yaptığınız görev mentorluk!

Sonuç olarak; şu ana kadar insanları yardımcı olamadım, param yoktu hediye alamadım veya bağış yapamadım diye üzülüyorsanız, üzülmeyin, çünkü insanlara yardım edeceğiniz bir sürü platform, dernek ve oluşum var. Yeter ki içinde bulunmak isteyin, o yerler siz içinde bulunduğunda daha da güzelleşecek. Sakın unutmayın!

https://www.instagram.com/arzucevikalpart/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın