İspanyolca Çevirmen

 • 2 yıl önce
 • 3Dakika
 • 830Sözcük
 • 148Görüntülenme

Ispanyolca çevirmen olarak uzun yıllardır bu görevi icra etiğimi belirterek çevirinin kelime anlamından söz etmek istiyorum. Kelime anlamıyla çeviri bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme veya tercüme etme işidir. Bu eylemi yapan kişi ise çevirmendir. Net bir ifadeyle çevirmen; konuşmayı ya da metni bir dilden başka bir dile çeviren kimse, çevirici, dilmaç, tercüman veya dragomandır.  Herhangi bir metni bir dilden başka bir dile çeviren kişi/ler ise, dilmaç, çevirmen mütercim tercüman olarak sınıflandırılmaktadırlar.

Çeviri ile ilginiz olsun ya da olmasın, bir dili seçme ya da seçmeme konusunda zorluk derecesinin dışında nedenler olmalıdır. Çünkü dil öğrenen kişiler, ilgi alanlarına giren, kültürel, iş hayatı ve eğitimi amaçlarına uyan dillerde daha başarılı olurlar. Küreselleşme sayesinde ülkeler arasındaki iletişim her geçen gün daha da güçlenmektedir. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz: “Bir dil bir insan”. Dil hem ülkeler arasındaki kültür elçisidir hem de insanlarla iletişim kurmamızı sağlar. İnsanlarla iletişim kurduğumuzda onların kültürlerini anlamış oluruz. Bu da bizi farklı bir noktaya taşır.

Arzu Çevikalp İstanbul Kadıköy İspanyolca Çeviri – Armut

İspanyolca Çevirmen ve İspanyolca Çeviri

Türkçeden İspanyolcaya ve İspanyolcadan Türkçeye yapılan çevirilerin özgün ve kalite standartları nezdinde olması, İspanyolca konuşan ülkeler ile başarılı bir iş ilişkisi geliştirme yolunda önem arz ettiğine inanıyorum. Bu adeta kapıyı açan bir anahtar gibidir ve o anahtarı iyi kullanmak gerek. Özellikle Hispanik devletler, tüketime yönelik ürünleriyle, sanayi ve hizmet sektörü için geniş bir pazar oluşturmaktadırlar.

Ispanyolca çevirmen

İspanyolca çevirmen olarak hedefimAna hedefim bildiğim ve bilmek istediğim yabancı dillere hâkim olmak ve öğrendiklerimi pekiştirmektir. Şu ana kadar İspanyolca çevirmen (serbest yeminli) ve editör olarak birçok çeviri bürosu ile çalıştım ve halen bu firmalarla çalışmaya devam ediyorum. Çok kültürlü ortamlara olan uyum becerim, liderlik vasfım, tercüman olarak kazandığım tecrübeler ve yurt dışındaki şirketlerle olan bağlantım bana kurumsal iş yaşamında çok şey kattı. Edindiğim tecrübeler sayesinde iyi bir hizmet verebilmek adına yoluma devam ettim.

Çünkü uygulama ve deneyim yoluyla edindiğimiz bilginin ve yaratıcılığın geliştirebilmesi için diller arası geçişin düzgün bir şekilde sağlanması ve aktarılması çeviride büyük rol oynamaktadır. Çeviri yaparken önemli olan kriter, çeviri dilini iyi bilmek ve onlara yeni anlamlar yükleyerek sıradan bir çeviri yapmanın ötesine geçmektir. Yani o sizin eseriniz olacaktır. Bunun yanı sıra çevirinin ana kurallarından biri olan yüksek terminoloji bilgisi kaynak ve hedef dil arasındaki geçişi sağlayan bir etmendir.

Arzu Çevikalp İspanyolca Çeviri

Çevirin ki sanatınızı ortaya koyun

Çevirin ki size ait bir eser olsun

Çevirin ki isminiz duyulsun

Kısacası çevirin ki farkınız olsun! 

İspanyolca Çevirmen olarak uzmanlık alanlarım;

Psikoloji, kişisel gelişim, finans, sözleşmeler ve yazışmalar, ticaret, medya, sinema, yasal dökümanlar, akademik çeviri, edebi makaleler, sanat, sözlü çeviri, altyazı çevirisi vb…İspanyolca çevirmen olarak çalıştığım bazı çeviri büroları

-Dilmen Tercüme, -İta Firm Traducción, -Aka Danışmanlık, -Lingotürk, -Trablus Tercüme,  Tradupolis,- Alfa traducción- Mina Tercüme -Adlım Danışmanlık, -Berliner Tercüme, Tınmaz Tercüme, -Ada Tercüme, -Konya Dünya Dilleri, -Yelken Tercüme, -Mutlu Tercüme, -Papirüs Tercüme-Şimşek Tercüme-Güncel Tercüme-Ayna Tercüme-Kartaca Tercüme-Pos Tercüme- Rota Tercüme-Mirora Çeviri ve Yerelleştirme-Drogoman Çeviri ve Yerelleştirme-Saylon Danışmanlık-Rennert-Leon Tercüme-Küresel Tercüme-IQ Tercüme-Portakal Tercüme

İspanyolca çevirmen olarak noterlerden aldığım Yemin Zabıtlarım

Beşiktaş 25.noterliği, Kadiköy 26.noterliği, Kadıköy 30.noterliği, Kadıköy 17.noterliği, Kadıköy 1.noterliği, Beşiktaş 10.noterliği, Beyoğlu 40.noterliği, Beyoğlu 28.noterliği, Beşiktaş 4.noterliği, Kadıköy 27.noterliği, Kadıköy 4.noterliği, Kadıköy 9.noterliği, Kadıköy 19.noterliği, Kadıköy 13.noterliği, Kartal 1.noterliği, Beyoğlu 44. Noterliği, Üsküdar 4. ve 1.Noterliği, Kadıköy 32.Noterliği(Batı Ataşehir)

Öğrenci Koçu

Arzu Çevikalp Armut

Profesyonel bir yaklaşım ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyim.

TEKLİF AL

Armut

 1. Merhaba, günlük hizmet veriyor musunuz? İspanya dan kız arkadaşım gelecek ve İstanbul gezisi yapacağız. Ayrıca bir kaç sonra İstanbul da nikahımız olacak. Nikah günü için de günlük tercümana ihtiyacımız olacak. Günlük ücret hizmetiniz ne kadar bilgi rica ediyorum. Saygılarımla.

  0
  0
  1. Yorumunuzu yeni gördüm spama düşmüş. Cevapsız bırakmak istemedim ama covid zamanı günlük sözlü tercüme ne yazık ki yapmıyorum. Nikah, düğün vb… gibi benzeri ortamlarda bulunmamaya özen gösteriyorum.

   0
   0

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın