resim

Sanat elçiliği

  • 3 yıl önce
  • 2Dakika
  • 468Sözcük
  • 126Görüntülenme

Her zaman sanatın birçok alanıyla ilgilendiğim için içimdeki sanat aşkı pandemi ile beraber daha da güçlendi ve çocukluğumdan beri ilgim olan resme döndüm.

Renklerin dünyasından kopup geldiğim için, renklere olan ilgim daima ön plandadır. Elime boyaları aldığım zaman kendimi çok iyi hissediyorum ve onlara ayrı bir merakım var.

Bir boya nasıl yapılır, nelerden üretilir ve içinde neler vardır soruları sürekli beynimi kemiriyor, dolayısıyla bu merakım beni farklı noktalara sürüklüyor, bu sürükleme çemberi içerisinde yeni keşiflere yelken açıyorum.

Sürekli araştırıyorum, çünkü sanat leb-i derya gibidir, asla sonu gelmez. Öyle derindir ki, bazen tamamen kaybolursunuz, ama asıl önemli olan resim malzemelerini iyi tanımaktır. Onları test edip yeni teknikler geliştirmek mümkün. Test etmek için çok büyük resimler yapmanıza gerek yok, işin içine yaratıcılığınızı katarak farklı türde işler ortaya koyabilirsiniz.

Zaman içerisinde zaten hangi malzeme ile neler yapabileceğinizi analiz ediyorsunuz, resim bir analiz ve vizyon sanatıdır.

Malzemeleri iyi tanıdığınız vakit, onlarla ilgili deneyiminiz güçleniyor ve bilinçli bir şekilde icra ettiğiniz sanatınız kıymetli hale geliyor. Kötü malzeme ile süper işler çıkartırım algısına sahipseniz de maalesef hüsrana uğrarsınız, çünkü iyi malzeme işinizi kolaylaştırır ve resminiz oldukça kaliteli durur. Orta kalitedeki bir malzeme tercih etmeye çalışın, eğer bütçeniz darsa ilk aşamada tek bir boya çeşidine odaklanın ve sırf o baya ile çalışın.

Resim ne yazık ki masraflı bir iş, ancak belirli bir bütçeyle de güzel işler çıkartılabilir, ama çok fazla çalışıp kafa yormanız gerek. Ürünleri satın almasanız bile bilmenizde fayda var.

Ürünlere çok fazla kafa yorduğum dönemde hepinizin bildiği markalar olan Derwent, Royal Talens ve Fabriano’nun Türkiye sanat elçiliğini Üçka Kırtasiye’nin desteğiyle yürütüyorum. Sizin de desteğinizde beraber güzel bir malzeme yolculuğuna çıkacağız. Belirli aralıklarla tanıtımını yapacağım ürünleri deneyimleme fırsatınız olursa yorumlarda fikirlerinizi belirtmeniz beni mutlu eder.

Eğer test etmemi istediğiniz başka ürünler ve yeni fikirler olursa onları da değerlendirmek isterim. İlk aşamada doğru ürün tanıtımıyla kullanıcı deneyimini arttıran makaleler hazırlayacağım, belki ilerleyen dönemlerde instagram için reelslar ve youtube için de videolar çekebilirim.

Sanatla kalın!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın