hayat

Hayatı Okumak!

  • 6 yıl önce
  • 2Dakika
  • 526Sözcük
  • 54Görüntülenme

Hayatı okumak nasıldır hiç düşündünüz mü? “O da nedir?” diyorsunuz belki de! Hele hayat okulunun yaramaz öğrencisi insanı dışarıdan bir gözle seyretmek… 

“Yapılan suçu kabul etmek erdemli olmaktan daha büyük bir erdemdir”

İnsanların gerçek özelliklerini bilerek yaşamak insana acı veren bir duygudur. Düşünceleri ve eylemleri hep aynı olan kişiler ile yaşıyorsanız nabzınızı bir kontrol edin! Çünkü robotlaşmaya başlayınca, sistemin ya da insanların kölesi olmuşsunuz demektir.Yıllarca hiyerarşik düzene sahip insan yaşamında en alttaki kişiler köle olarak kullanılmışlardır. Peki neden? Ses çıkarmadıkları için olabilir mi? Ruhu şeytana satmaktan farkı olmayan “kölelik” olgusu günümüzde de modern kölelik olarak devam etmektedir! Tabi bunun başlıca sebebi “zehirli ego”dur. Ego törpülenmezse insan ektiğini biçer! Aciz olan kişi öz güvenin ne demek olduğunu bilmeyen bir cahildir. Metanın esiri olup olmamak elimizde… 

Gülün problemlere ve geçin çünkü önemli olan siz ve hayat kitabıdır!

Bir çok konuda kararsız kalan insan mecburiyetler kuşağında içten içe kuşatıldığı zaman mağlubiyeti son demlerine kadar yaşar! Mağlubiyeti kabullenemez ve öfke krizlerine girerek çevresine zararlı olmaya başlar. İç çatışma yaşadığınız an gerçek savaşı hayatınıza davet etmiş sayılırsınız. Eğer fırtınada yüzmeyi biliyorsanız merdivenin basamaklarını rahatça çıkarsınız. Buna cesaretim yok derseniz önce kendinizden özür dileyin! Sonra karşınızdaki insandan özür dileyerek vicdanınızı rahatlatmaya bakın!

Ağlamayı başarabilenler duygu yoksunu olmayı istemeyenlerdir. Yani içlerinde halen bazı kırıntılar vardır ki, bu kırıntılar bazı kapıların anahtarı olabilir. Dipsiz bir kuyudan çıkabilmek, başarının kanıtlanmış bir şekli olarak vuku bulur. Suskunluk kesinlikle zerk edilmesin kanınıza ve ne bir başkasını ezin ne de kendinizi ezdirin! Hayatta bir karınca kıvamında bilinçli birey olamayan insan çoktur. Ezmek isteyenlere rağmen siz karınca-kaderince bir karınca bile olsanız yolun yarısını yarılamış olursunuz! Bırakın sizi takip etsinler! Siz kim olduğunuzu iyi bilin ve bilmeyenin de farkında olmasını sağlayın!

Bazen bir zaman makinası icat etsem de yolculuk yapsam diye düşünürüm! Ne de olsa hayallerle yaşamada mutluluk yanıtının şifreleri saklıdır. Bu yanıtı ruhunuzun en ücra köşesinde bulmanız mümkün! Yani demem o ki, olayları biraz da olduğu gibi bırakın ve dışarıdan bakıp bir selam çakın var olduğunuz dünyaya! Ve hayatı bir komedi filmi gibi görün. Tabi sorunlara tebessüm etmeyi asla ihmal etmeyin. “Güleriz acınacak halimize” demiş atalarımız! Gülün problemlere ve geçin çünkü önemli olan siz ve hayat kitabıdır! Nokta.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun
Yeni yazılardan haberdar olun ve bizimle kalın