Farkındalık bir anahtardır, bir çok kapıyı açar! | arzucevikalp.net
Ana sayfa » Farkındalık bir anahtardır, bir çok kapıyı açar!
Psikoloji

Farkındalık bir anahtardır, bir çok kapıyı açar!

Yeditepe Üniversitesi

“Çoğunlukla, bir problemi taşımaya devam etmemizin nedeni, değişimin riskini göze alacağımıza, güvenli ve rahat olan yerde kalmayı seçmemizdir.” Joyce Chapman

Biz insanlar tıpkı bukalemun gibiyiz… Her gün iyi ya da kötü olarak değişiyor ya da değiştiriliyoruz! Bu değişim genellikle iyi yönde gerçekleşmiyor ne yazık ki… Peki neden? Çünkü köklemiş bir yara haline gelen vahşi sistem bize oyun oynuyor. Kimi bu oyunda başrolü tercih ediyor, kimi ise tüm yaşananlara bir film kamerasının vizöründen bakıyor. Ne görüyorlar diye soracak olursanız? Cevap: Maskeli yüzler ve onların sanal maceraları… Çoğumuz yanlış kapının anahtarını bulduk aslında… Doğru kapı o kadar çok yakınımızda ki… Ama gören yok! Doğru kapının anahtarı gerçek anlamdaki değişimin ta kendisi! O kapıyı aralamak çok büyük bir mücadele gerektirmiyor. Zaten herkes kapıyı aralıyor. Soruyorum size ey ahali “At gözlüklerinizi atıp neden dış dünyaya dönmüyorsunuz…?”Yoksa suda boğulmak hoşunuza mı gidiyor…? Demek ki, o kalıplar insanların beynini öyle bir kemirmiş ki düşünecek halleri bile kalmamış. Sanki tek dişi kalmış canavar misali… Güçlü olduğunu sanan tek dişli canavarlar o kadar güçsüzler ki… Ne de olsa “FARKINDALIK” kavramını henüz analiz edememiş olmaları zaten birçok olayın kilit noktasını oluşturuyor.
Unutmayın çiçekler büyümek su ister, insanlar da sevgi! Sevgisiz kalan kişiler çoktan sınıfta kaldılar. Kendilerini kurtarmaları için hayat derslerine çalışmaları önem arz ediyor. Sonuç olarak; her birey değerlidir, ta ki o değerini ruhsal olarak keşfedene değin…

Arzu Çevikalp

Sözcükler ve İzler
Aydınlık günleri bekleyen bir yazar ve düşünür... Analiz eder, araştırır ve adalet arar. İnsan Hakları için canını dişine takar.
Bildiklerini sözcüklerin sihirli dili ile okuyucuya aktarır ve hiçbir zaman mücadeleyi bırakmaz. Kendine karşı farkındalığı geliştiğinden beri kalemi en kuvvetli silahı olmuştur. Edebiyat, sanat, siyaset, psikoloji ve sinema ilgi alanlarını oluşturur. Edebiyat, sanat, siyaset, psikoloji, sinema, teknoloji ve siber güvenlik ilgi alanlarını oluşturur. Ayrıca Google Adsense Gümüş Ürün uzmanı ve adsenseturkiye.com.tr yöneticisidir.

Yorum Bırak

Yorum yapmak için tıkla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.